Czy nie muszę się już zabezpieczać przed ciążą ?

Witam. Mam 49 lat i brak miesiączki od 20 miesięcy. W 14 miesiącu plamienie, łyżeczkowanie i rozpoznanie zmiany zanikowe w endometrium macicy. Poza tym stwierdzone endometrium 5mm. Fsh 117. Bardzo proszę o odpowiedź.

49 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wszystkie wymienione przez Panią objawy wskazują na przebytą menopauzę. Może się Pani bez obaw kochać bez zabezpieczenia, nie obawiając się o zajście w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!