Czy nie wzięłam tabletek za wcześnie?

Witam, zaczęłam właśnie brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. 10 września o godz. 21 miałam lekkie krwawienie. Wzięłam więc pierwszą tabletkę, ponieważ w tych dniach spodziewałam się okresu. Jednak całą noc nie miałam krwawienia. Dopiero ok. godziny 12 w południe dostalam regularny okres. Czy nie wzielam tabletki o dzień za wcześnie? Jestem również przeziębiona. Nie biorę antybiotyków. Czy przeziębienie może wpływać na skuteczność tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwsza tabletka została przyjęta prawidłowo. Od tego czasu antykoncepcja wykazuje już pełną skuteczność.

Przeziębienie (o ile nie wystąpią biegunka lub wymioty) nie zmniejsza skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Antybiotyki natomiast osłabiają ich działanie. Gdyby w przyszłości przyjmowała Pani antybiotyki, należy pamiętać o stosowaniu dodatkowego zabezpieczenia przed ciążą.