Czy nie za mocne lekarstwa?

Witam. 2 leki z grupy benzodiazepin + piwo. Matka mojej córki tak zrobiła, a w sumie nie mogła spać i miała dreszcze. Po tej dawce chodzi błędna, nic ją nie interesuje, nie chce jeść. Lekarstwa przepisał jej psychiatra, bierze je pierwszy raz. Czy nie są za mocne?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Stosowanie leków z grupy benzodiazepin razem z alkoholem jest ryzykowne dla zdrowia, a nawet życia. Może dojść do niebezpiecznych interakcji powodujących m.in. nadmierną senność. Jedną z możliwości jest ciężkie zatrucie, z możliwością zatrzymania ośrodka oddechowego. Ryzyko to jest jeszcze większe, gdy stosuje się dwa preparaty z tej samej grupy chemicznej. Proszę przeczytać treść ulotki dołączonej do leku.

W praktyce klinicznej wyjątkowo rzadko stosuje się dwa leki z grupy benzodiazepin jednocześnie.

Z pozdrowieniami