Czy nie za wcześniej wykonałam badanie beta HCG?

Witam,
ostatnią miesiączkę miałam 28.09.2010. 14, 15 i 16 października współżyłam z mężem, po tygodniu zauważyłam bóle głowy, zaczęłam mieć większy apetyt, bolały mnie plecy nisko i pobolewał brzuch, zrobiłam się rozdrażniona i senna, poza tym częściej chodzę do toalety robić siusiu.

Od 2 tygodni utrzymuje mi się stale stan podgorączkowy do 37,5, ale nie mam objawów chorobowych. 25.10 zrobiłam beta HCG i wyszedł wynik negatywny <0,1, zrobiłam również badania ogólne krwi i CRP, wszystko wyszło bardzo dobrze. Byłam u internisty, który wykluczył infekcje, itd. Okres spóźnia mi się 3 dni.
Czy nie za wcześnie zrobiłam beta HCG? Czy możliwe jest, że jest ciąża?

ponad rok temu

Lek. Sebastian Kuliński

Gonadotropina kosmówkowa pojawia się we krwi ok. 7 dni po zapłodnieniu, gdy zarodek zagnieżdża się w jamie macicy. Z przedstawionej przez Panią relacji wynika, że test został wykonany po upływie tygodnia od ostatniego możliwego terminu zapłodnienia.
Negatywny test na obecność gonadotropiny wykonany po tym terminie praktycznie wyklucza ciążę.