Czy nie zapóźnio zaproponowano chemioterapię?

U mamy, lat 60 rozpoznano carcinoma ductale infiltrans G - 3 mammae. W węzłach chłonnych także znajdują się komórki rakowe, HER - 2 pozytywny, pozostałe receptory ujemne. W obrazie USG i Rtg kl piersiowej czysto. Zaproponowano leczenie: chemioterapia, operacja, chemioterapia plus radioterapia. Pani doktor moje pytanie jest następujące: kiedy mama powinna zostać poddana chemioterapii? Ma wyznaczony termin dopiero na 28 lipca. Bardzo mnie to niepokoi, bo przecież wszyscy mówią, że czas jest tak ważny. Czy nie należy postarać się o jak najszybsze wdrożenie chemioterapii celem zapobiegnięcia przerzutom?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Według wytycznych chemioterapię należy wdrożyć mniej więcej 4-5 tygodni po zabiegu usunięcia piersi. Jest to czas dla regeneracji organizmu po zabiegu oraz regeneracji rany pooperacyjnej.

Proszę zdać się na onkologa prowadzącego oraz nie bać się zadawać pytań. Lekarz nie jest tylko od ustalania sposobu leczenia, ale także powinien wytłumaczyć wszystkie wątpliwości. Jest to szczególnie istotne w przypadku tak poważniej choroby jak rak piersi.

Pozdrawiam serdecznie