Czy niegatywny wynik testu ciążowego jest na pewno wiarygodny?

Mam 49 lat. 20 dni temu współżyłam, dzisiaj mija 43 dzień cyklu. Rano robiłam test, który dał wynik negatywny. Czy ten wynik jest wiarygodny?

Elżbieta Rhone

Witam,
test ciążowy należy wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Testy są bardzo czułe, ale nie dają 100% pewności. Jeśli chce Pani być pewna tego czy jest Pani w ciąży czy nie proponuję wykonać badanie beta HCG z krwi.