Czy nieleczona chirurgicznie stulejka może doprowadzić z wiekiem do chorób nowotworowych lub innych powikłań?

Mam 34 lata, w wieku 6 czy 7 lat rodzice byli ze mną u lekarza z tym problemem. Lekarz zalecił ćwiczenia polegające na ściąganiu i naciąganiu skóry, aby ją rozciągnać. Ja jednak nie ćwiczyłem, gdyż było to bardzo bolesne. W chwili obecnej ściąganie skóry napletka możliwe jest tylko w wodzie z lekkim bólem, w innej sytuacji jest to niemożliwe. Mimo to prowadzę prawie normalne życie seksualne. Zastanawiam się jednak, czy pójść do lekarza skonsultować się .Chciałbym się dowiedzieć na forum, czy zabieg chirurgiczny polegający na przycięciu za długiej i za wąskiej skóry napletka wykonuje chirurg po wcześniejszym skierowaniu od urologa? Czy wykonuje się takie zabiegi tylko w gabinetach plastycznych? Chciałbym się także dowiedzieć jak długo się goi rana i czy przez ten czas zwykłe potrzeby fizjologiczne takie jak oddawanie moczu są bolesne? Czytałem, że nieleczona stulejka może doprowadzić do raka i amputacji. Czy to prawda?

34 LAT ponad rok temu

Witam!

Aby wyleczyć stulejkę należy zgłosić się do urologa. Operację przeprowadza chirurg-urolog.
Ból i niedogodności po operacji są takie same, jak przy innych zabiegach - czyli występują do momentu wygojenia się rany (zazwyczaj kilka dni).
Nieleczona stulejka może nieść za sobą wiele powikłań, dlatego zalecane jest zgłoszenie się ze swoim problemem do specjalisty.

serdecznie pozdrawiam