Czy nieleczone choroby ślinianek przyusznych mogą powodować ból w dziąsłach?

czy nie leczone ślinianek przyusznych moga powodowac bol w dziaslach?

Ujście ślinianek jest w pewnej odległości od dziąseł więc raczej przyczyny bym szukał w samych dziąsłach. Prawdopodobnie jest stan zapalny spowodowany kamieniem nad i pod dziąsłowym. Zabieg higienizacji oraz leczenie Vector powinny rozwiązać problem.