Czy normalny jest częsty ból głowy w ciąży?

Witam,
jestem w czwartym miesiącu ciąży. Od jakiegoś czasu bardzo często dosyć mocno boli mnie głowa. Wystarczy tylko wyjście po schodach i ból murowany. Z ciśnieniem mam wszystko w porządku. Czy to może być groźne dla dziecka i dla mnie? A przy okazji mam jeszcze żółte upławy i bardzo mnie swędzą części intymne .Czy to coś znaczy?
Dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie,

Świąd okolic intymnych oraz żółta wydzielina z pochwy są najprawdopodobniej związane z infekcją dróg rodnych. Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do ginekologa. Pozwoli to na postawienie rozpoznania oraz włączenia odpowiedniego  leczenia.
W większości przypadków bóle głowy w ciąży są niegroźne. Jednak powinna Pani to zgłosić lekarzowi prowadzącemu. Być może będzie konieczność konsultacji neurologicznej. Do tego czasu powinna Pani dbać o siebie czyli odpowiednio się odżywiać oraz wysypiać. Metody te mogą być skuteczne w walce z bólem a jednocześnie są całkowicie bezpieczne.

Pozdrawiam