Czy obcisłe spodnie szkodzą dziecku?

Czy to prawda, że dziecko może bardzo mocno i często się ruszać dlatego, że mama nosi zbyt obcisłe spodnie i dziecko jest niedotlenione? Lola

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Noszenie zbyt ciasnych spodni w ciąży powoduje ucisk na brzuch, co z kolei prowadzi do nacisku wód płodowych na płód. W takiej sytuacji płód zaczyna intensywnie się poruszać. Długotrwały ucisk na brzuch może powodować również problemy z krążeniem w obrębie płodu. Sytuacja uspokaja się po zwolnieniu ucisku. W ciąży najlepiej ubierać się w ubrania specjalnie przygotowane dla kobiet, które spodziewają się dziecka.