Czy obfite krwawienie z odstawienia oznacza brak ciąży?

Witam. Od dwóch miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Dotychczas okres występował z 7- dniowej przerwie. Ostatnie krwawienie jednak było dość obfite tak jak normalny okres. Słyszałam jednak, że krwawienie z odstawienia z reguły jest mniej obfite nie daje jednak gwarancji braku ciąży. Niepokojące może być tylko mało obfite krwawienie, plamienie. Czy jednak obfite krwawienie w 100 % wyklucza ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Zazwyczaj w przypadku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienia z odstawienia są mniej obfite i krótsze niż wcześniejsze miesiączki. Jednak nie jest to regułą.
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki zgodnie z zaleceniami i wystąpiło krwawienie z odstawienia to ryzyko ciąży w zasadzie nie istnieje.
W przypadku braku krwawienia z odstawienia zawsze należy wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam