Czy objawy odstawienne miną?

Ogólnie zerwałem z nałogiem do papierosów, alkoholu i marihuany jednocześnie, tego samego czasu, może z odstępem dwutygodniowym i dziwacznie się czuję, czuję się jakbym miał depresję, często bolą mnie mięśnie, suszy mnie i mam nadciśnienie tętnicze - czy to minie? Po jakim czasie zacznę czuć się lepiej? Paliłem marihuanę i papierosy przez 15 lat i alkohol towarzyszył mi zawsze.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie!

Objawy odstawienne z pewnością miną. Nie da się jednoznacznie określić, kiedy to nastąpi. Nieprzyjemne symptomy mogą być spotęgowane przez fakt odstawienia wszystkich używek jednoczasowo.

Przy silnym uzależnieniu bardzo potrzebne jest wsparcie najbliższych. Warto też skontaktować się z najbliższą poradnią uzależnień. Otrzyma Pan tam wielokierunkową i fachową pomoc. Być może uda się zmniejszyć następstwa odstawienia alkoholu, nikotyny oraz marihuany.