Czy obniżona i powiększona macica sugeruje ciążę?

Witam! Dzisiaj byłam u ginekologa. Podczas badania stwierdził powiększoną i obniżoną macicę oraz stan zapalny. Zlecił cytologię i usg dopochwowe. Padło stwierdzenie, że coś niedobrego się dzieje. Przypisując leki na zapalenie, zapytał, czy na dzień dzisiajszy wykluczam ciążę. W dni płodne dochodziło do zbliżeń, jednak zawsze zabezpieczonych prezerwatywą (nigdy nie wydarzyła się żadna sytuacja awaryjna). Ostatni okres miałam 15.05. (w terminie przy 28 dniowych, regularnych cyklach), z tym że był to już drugi z kolei krótszy, mniej obfity (5 dni zamiast 7, w tym 3 normalne i 2 plamienia). Test ciążowy zrobiony 2 dni temu wyszedł negatywny. Usg mogę wykonać dopiero w za kilka dni, a bardzo się martwię. Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna pani,

jeżeli prawidłowo się Pani zabezpieczała, to ryzyko ciąży jest znikome. Zapewne leki, które Pani dostała na swoje dolegliwości, mają przeciwwskazania do stosowania w ciąży, dlatego właśnie lekarz zapytał Panią o ciążę.