Czy oczopląs może być usuwany operacyjnie?

Dzień dobry! Mam 20 lat i od urodzenia oczopląs. Chciałabym się dowiedzieć, czy usuwany jest on operacyjnie?
20 LAT ponad rok temu

Witam!

Istnieją techniki operacyjne stosowane w celu korekcji oczopląsu. Jest to jednak sprawa wybitnie indywidualna, bo też rodzajów oczopląsu jest bardzo dużo. Proponuję zapisać się do poradni leczenia zeza dla dorosłych i tam zaczerpnąć informacji.

Dodam jeszcze, że zabieg taki miałby cel jedynie kosmetyczny, nie poprawiając w żadnym stopniu widzenia.

Pozdrawiam