Czy oczyszczanie twarzy wpływa na zarost?

Witam Chciałbym zapytać, czy jak udam się na wizytę do kosmetyczki w celu oczyszczenie skóry z trądziku (mam mnóstwo zaskórniaków), to czy mogę się spodziewać utraty zrostu na twarzy? Proszę o odpowiedź Pozdrawiam Kamil

ponad rok temu

Witam serdecznie
Rzeczywiście w przebiegu trądziku zaskórniki stanowią poważny problem, jednak proszę pamiętać, że nie wszystkie metody kosmetyczne w przebiegu trądziku dobrze wpływają na przebieg schorzenia.

Konieczna jest długotrwała i systematyczna pielęgnacja skóry odpowiednio dobranymi preparatami. Jeżeli dostępne środki nie wystarczają w opanowaniu trądziku, może warto rozważyć wizytę u dermatologa.

Natomiast jeżeli chodzi o oczyszczanie skóry, proszę się nie martwić, nie wpływa na zarost.

Pozdrawiam