Czy odchudzanie się może być przyczyną łysienia?

Witam, mam 21 lat, jestem kobietą. Od kilku lat próbuję uporać się z problemem wypadania włosów, ale jest coraz gorzej. Włosów mam coraz mniej i ciągle wypadają. Próbowałam już różnych suplementów typu i brałam je przez długi okres czasu. Być może ma to jakiś związek z tym, że odchudzam się już co najmniej dwa razy w roku i tak już od 4 lat. Teraz znów od 2 miesięcy walczę z fałdkami. Chciałam się dowiedzieć, co powinnam robić? Czy jest to łysienie hormonalne?

Niewątpliwie wskazane jest, aby udała się Pani do dermatologa, który zleci niezbędne badania, określi nasilenie wypadania włosów, a także zaordynuje leczenie.