Czy odpowiednio pielęgnuję cerę trądzikową?

Witam,
borykam się z trądzikiem już kilka, odbyłem kilka wizyt u dermatologa i zauważyłem poprawę. Niestety nie mogę być całkowicie spokojny. Co jakiś czas pojawia się na mojej twarzy trądzik. Stosuję następujące preparaty: - zapisany przez dermatologa żel E*** na noc (co 2 dni, bo bardzo wysusza), myję twarz kremem hipoalergicznym do cery suchej, jest ultra delikatny, nie ma barwników i zapachu, działa nawilżająco, nawilżam cerę żelem aloesowym do cery suchej. Czy jest to dobra kombinacja? Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję!

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

W pielęgnacji cery trądzikowej bardzo ważne jest, aby mieć odpowiednio dobrane preparaty.

Cera tego typu nie jest łatwa w pielęgnacji, gdyż z jednej strony ważne jest by używać produktów regulujących wydzielanie gruczołów łojowych, czyli takich które mają tendencje do wysuszania, ale jednocześnie nie możemy zapominać o nawilżaniu skóry.

Dobór kosmetyków jest kwestią indywidualną i jeżeli znajdziemy produkty, które w danym przypadku się sprawdzają należy się ich trzymać.

Stosowane przez Ciebie preparaty są jak najbardziej odpowiednie.

W dobrze kosmetyku najważniejsze jest by nie był on produktem tłustym, co może powodować zatykanie się porów w skórze. W codziennej pielęgnacji ważne jest, aby oczyścić skórę, zastosować preparaty regulujące wydzielanie jak i odpowiednio ją nawilżyć.

Pozdrawiam!