Czy odstawienie antykoncepcji może powodować łysienie?

Dwa lata temu przestałam brać pigułki antykoncepcyjne i od tamtej pory, mimo stosowania różnych środków, nie mogę uporać się z wypadaniem włosów. Odwiedziłam kilku dermatologów, jednak żaden mimo moich sugestii nie brał tego faktu pod uwagę. Włosy wypadają mi na całej powierzchni głowy, jednak przede wszystkim w okolicy czoła rosną coraz słabsze i jest ich coraz mniej. Z informacji zdobytych w internecie wywnioskowałam, że może to być łysienie androgenowe. Nie wiem do jakiego lekarza się teraz udać, czy znowu do dermatologa, czy do endokrynologa zbadać hormony? Czy jeżeli są to zaburzenia hormonalne wystarczy wyrównać ich poziom żeby włosy odrosły? Jeżeli to nie wystarczy to jakie są skuteczne metody leczenia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Rzeczywiście odstawienie leków antykoncepcyjnych może powodować łysienie, jednak stan ten zwykle jest krótkotrwały i wszystko wraca do normy.
Jeżeli łysienie jest potwierdzone, a nie wyjaśniona jest jego przyczyna, to rzeczywiście zachęcam do wizyty u endokrynologa, który po zebraniu wywiadu i badaniu zaleci Pani odpowiednio dobrane badania hormonalne. Jeżeli wykryje patologie, zaleci leczenie.Zwykle wyrównanie zaburzonych hormonów przynosi poprawę.
Pozdrawiam.