Czy okres może się spóźnić, gdy jestem w trakcie leczenia grzybicznego zapalenia pochwy?

Witam. Mam taki problem. W piątek (12.11) byłam u ginekologa i od wczoraj (pon. 15.11) zażywam leki na zapalenie. Chciałabym zapytać, czy może może mi się spóźniać z tego powodu okres? Powinnam go dostać w niedzielę (14.11), przy czym okresy mam raczej regularne z poślizgiem jednego dnia. Tabletki antykoncepcyjne skończyłam zażywać w lipcu. Odbywając stosunek z chłopakiem zawsze się zabezpieczamy. Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wszelkie infekcje, uogólnione czy miejscowe, mają wpływ na długość cyklu. Fakt, że odstawiłaś tabletki antykoncepcyjne w lipcu też nie jest bez znaczenia. Przez pierwsze 6 miesięcy mogą występować zaburzenia miesiączkowania.
Oczywiście, dla pewności zawsze można wykonać test ciążowy. Nie ma bowiem środka o 100% skuteczności.

Sugerowałabym jednak poczekać spokojnie kilka dni, okres najprawdopodobniej niedługo się pojawi.

Pozdrawiam