Czy okres może się spóźnić przez zmianę diety i przyjmowanie tabletek na wrzody żołądka?

Odbyłam stosunek ze swoim chłopakiem bez prezerwatywy(3dni po okresie) wytrysk wystąpił dużo dalej, nie we mnie. Od tamtego czasu bolał mnie brzuch i wykryto u mnie wrzody żołądka, biorę rożne tabletki na to i mam inna dietę. Ostatnio od 3dni strasznie boli mnie podbrzusze i jajniki, a z pochwy wydobywa mi sie bialy śluz. Okresu dalej nie mam(powinnam miec jutro). Boje sie ze moge byc w ciąży. Czy to sa objawy ciąży? Czy okres moze sie spóźnić przez inna dietę i tabletki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ współżyli Państwo bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Opóźnienie miesiączki jak najbardziej może być jednak także wynikiem przyjmowanych leków oraz stosowanej diety. A propos objawów bólowych oraz białego śluzu, może być to wynik infekcji. Gdyby zatem objawy się nasilały, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.