Czy opóźnienie w rozwoju u dziecka może być początkiem autyzmu?

czy opóżnienie w rozwoju u dziecka może być początkiem autyzmu ,pytam się gdyż moja córka od początku nie rozwija się nieprawidłowo ma dwa latka posiada pewne cechy autystyczne .

Jeśli Pani się niepokoi, to najwłaściwszym posunięciem będzie pokazanie dziecka specjaliście psychiatrze dziecięcemu. Dopiero po dokładnym badaniu można postawić takie rozpoznanie.

Dzień dobry!

Bardzo proszę osobiście wybrać się z córką do psychologa dziecięcego, aby ocenić jej rozwój. Niestety, nie jest to możliwe bez kontaktu z dzieckiem.

Pozdrawiam!

Oceniajac zaburzenia rozwoju nalezy skonsultować dziecko z neurologiem psychologiem rehabilitantem ewentualnie psychiatra. Konieczne jest podjecie jak najszybszych dzialan zeby ustalic przyczynę i ewentualnie rozpoczac leczenie

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Często jest tak, że dzieci mają zaburzenia calosciowe oraz opóźnienie funkcji intelektualnych. Proszę stymulować dziecko zgodnie z zaleceniami terapeutów, systematycznie chodzić na zajęcia i zapewnić terapię wieloraką.

Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac