Czy ostre jedzenie może powodować problemy skórne?

Witam! Mam 19 lat. Moim problemem są krosty (duże bolące) na plecach, klatce piersiowej i twarzy. Byłem u dermatologa, który powiedział, że żadna maść mi nie pomoże i zapisał tylko tabletki, które mam brać przez pół roku i nie wiadomo czy pomogą. Moje pytanie brzmi następująco. Od 3 lat spożywam bardzo ostre potrawy i lubię jeść na ostro różnego rodzaju dania czy też świeże papryki i sosy. Czy możliwym jest to, że krosty są spowodowane tym o to jedzeniem? Ostatnio bardzo ograniczyłem ostre jedzenie, ale krosty nie znikają, a dermatolog nic ciekawego mi nie powiedział. Nie wiem co robić, naprawdę źle to wygląda. Czekam na pilną odpowiedź.

Witam!
Tak nasilone zmiany trądzikowe wymagają leczenia ogólnoustrojowego w postaci stosowania pochodnych witaminy A, antybiotyków, a czasami nawet glikokortykosteroidów. Oprócz tego wskazane jest odpowiednich preparatów miejscowych do oczyszczania miejsc łojotokowych. Przyczyn trądziku jest wiele jednakże najważniejsza jest osobnicza predyspozycja. Bardzo duże znaczenie ma również gospodarka hormonalna, duża ilość androgenów może nasilić objawy. Dieta również odgrywa duża rolę, konieczne jest unikanie ostrych przypraw i potraw, unikanie kawy czy palenia papierosów. Trudno bez badania i dokładnego wywiadu ocenić co powoduje w Pańskim przypadku tak znaczne nasilenie objawów. Proponuję pozostać pod kontrolą dermatologa, jeśli nie jest Pan zadowolony z usług obecnego może Pan spróbować skorzystać z pomocy dermatologa, który specjalizuje się w leczenie trądziku, lub ma duże doświadczenie w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie!