Czy ostre ustawienie kości krzyżowej jest spowodowane upadkiem z wysokości?

Cd pytania dotyczącego upadku z wysokości i urazu kręgosłupa szynjego-czy niesymetrycznie ustawiony ząb obrotnika "sam się naprostuje" po noszeniu kołnierza?Czy to może powodowac silne bóle szyi,braków i osłabienie siły w rękach?Oraz czy ostre ustawienie kości krzyżowej jest spowodowane upadkiem z wysokości,czy to raczej nabyta nieprawidłowosc? Czy uraz kręgosłupa szyjnego może powodowac taki "ścisk"w głowie po położeniu się(wrażenie jakby coś zaciskało mi czaszkę).Pozdrawiam i dziękuję.Anna

Jeżeli to ustawienie niesymetryczne jest opisane na podstawie tylko rtg to koniecznie należy wykonać tomografie aby wykluczyć złamanie . Dopiero po wykluczeniu złamania czy zwichnięcia można leczyć i rehabilitować