Czy otyłość ma związek z podwyższoną wartością TSH?

Czy otyłość ma związek z podwyższoną wartością TSH lub problemy z gardłem ?

Problemy z gardłem np. chrypka lub obniżenie głosu mogą być objawem kłopotów z tarczycą.

Inne objawy niedoczynności tarczycy:
- osłabienie (w tym siły mięśni), senność, uczucie stałego zmęczenia
- trudności w koncentracji i kłopoty z pamięcią
- częste uczucie zimna
- wypadanie włosów
- przesuszona, łuszcząca się skóra
- suchość w jamie ustnej
- powiększony język
- przyrost masy ciała
- niskie ciśnienie
- zaparcia, duszności, bóle brzucha, osłabienie popędu płciowego, przedłużone i obfite miesiączki

Zachęcam do wykonania badań, aby potwierdzić lub wykluczyć problemy z tarczycą.
Dużo zdrowia!

Witam,

Ma to związek, ale jednak odwrotną zależność. Często wynik TSH ponad górną granicę wiąże się nadwagą lub otyłością. Jest to głównie spowodowane tym, że przy podwyższonym poziomie TSH czyli występowaniu niedoczynności tarczycy wiąże się spowolnienie metabolizmu, a co za tym idzie nabieranie dodatkowych kg bez zwiększonego apetytu.