Palec wskazujący u ręki a podwójne ścięgno zginacza

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące budowy palca wskazującego. Czy palec wskazujący u reki ma podwójne ścięgno zginacza, które nie jest niezbędne i które można wykorzystać do naprawy ścięgna prostownika kciuka? Nie wiem czy to jest właściwe, ale chciałabym wykonać tego typu zabieg. Mam niestety zerwane ścięgno prostownika kciuka, doszło do tego w wyniku nieszczęśliwego wypadku i wiem, że rozwiązaniem w tej sytuacji może być przeszczep. Dowiedziałam się, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być wykorzystanie właśnie podwójnego ścięgna zginacza z palca wskazującego. Czy taki zabieg rzeczywiście byłby wskazany w mojej sytuacji? I jeśli tak to chciałabym zapytać o ewentualne efekty uboczne tego typu przeszczepu. Czy palec wskazujący potem byłby w pełni sprawny czy takie działanie mogłoby spowodować problemy? Będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Palec wskazujący ma dwa ścięgna, tj. zginacz powierzchowny oraz zginacz głęboki palców. Jedno ze ścięgień można wykorzystać podczas operacji naprawczej ścięgna prostownika kciuka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty