Czy palenie papierosów mogło przyczynić się do obumarcia płodu?

Witam, będąc w 11 tygodniu ciąży przebywałam przez kilka godzin w towarzystwie osób intensywnie palących, kilka dni po tym doszło do poronienia. Wcześniej nie było niepokojących objawów. Czy ta sytuacja mogła doprowadzić do obumarcia ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko obumarcia ciąży z tego powodu jest naprawdę znikome. Najpewniej była to inna przyczyna.