Czy paracetamol i ibuprofen wpływają w jakikolwiek sposób na tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Czy paracetamol i ibuprofen wpływają w jakikolwiek sposób na tabletki antykoncepcyjne (Lesiplus) ? Chodzi mi o branie lekarstw takich jak Apap czy Ibuprom w razie potrzeby. I słyszałam że Witamina C brana w dużych ilościach osłabia działanie antykoncepcji hormonalnej. Prosiłabym o wyjaśnienie na nurtujące mnie pytania. Pozdrawiam.

Elżbieta Rhone

Witam,
leki te nie wpływają na działanie tabletek antykoncepcyjnych.