Czy parametry hematologii są prawidłowe?

Witam. Jestem 39-letnim mężczyzną i ostatnio zrobiłem sobie badania hematologiczne, biochemię podstawową oraz analitykę moczu. Proszę o interpretację moich wyników badań. Krwinki białe - 5,80 G/l, krwinki czerwone - 5,23 T/l, hemoglobina - 15,30 g/dl, hematokryt - 44,6%, MCH - 29,30 pg, MCHC - 34,3 f/dl, MCV - 85,3 fl, płytki krwi - 249 G/l, % limfocytów - 34,9%, % pozostałych WBC - 6,8%, % neurocytów - 58,3%, liczba limfocytów - 2,0 G/l, liczba pozostałych WBC - 0,4 G/l, liczba neurocytów - 3,4 G/l, RDW-CV - 12,8%. BIOCHEMIA PODSTAWOWA: glukoza 5,2 mmol/l, sód 139,18 mmol/l, potas 4,19 mmol/l, cholesterol całkowity ^218,5 mg/dl. ANALITYKA MOCZU: ciężar właściwy 1,020 g/l, pH 6,0, leukocyty - ujemny, azotyny - ujemny, białko - ujemny, glukoza - ujemny, ciała ketonowe - ujemny, urobilinogen - w normie, bilirubina - ujemny, erytrocyty - ujemny. OSAD: nabłonki płaskie - nieliczne, leukocyty - 0-2 wpw, pasma śluzu - nieliczne, bakterie - liczne, składniki mineralne - dość liczne kryształy szczawianu wapnia.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W wynikach badań niepokój budzą dwa parametry:

1. Zbyt wysokie stężenie cholesterolu całkowitego we krwi - powinien Pan koniecznie zadbać o jego obniżenie, gdyż obecna wartość zwiększa u Pana ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.
2. Obecność w osadzie moczu dość licznych kryształów szczawianu wapnia - kryształy te wytrącając się w drogach moczowych, mogą powodować kamicę układu moczowego.

Pozostałe wyniki badań są prawidłowe.

Pozdrawiam!