Czy parówka pomoże pozbyć się wągrów?

Używam preparatów firmy produkującej preparaty przeciwtrądzikowe. Przynoszą jakieś efekty, ale chciałabym choć raz nie mieć tych wągrów. Bo najbardziej widoczne są na policzkach i na nosie. Więc mam takie pytanie, czy można zrobić tzw. parówkę, wycisnąć pryszcze i użyć preparatów z tej firmy?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

W przypadku cery z tendencją do rozwoju trądziku prawidłowa i systematyczna pielęgnacja jest bardzo ważna.

Jednak zabieg  który Pani pyta nie jest zalecany chyba ze jest wykonywany w fachowy sposób, w innym wypadku dojść może do zaostrzenia dolegliwości czy zainfekowania zmian. Mechaniczne drażnienie nie jest wskazane.

Natomiast jeżeli stosowane kosmetyki przynoszą efekt jak najbardziej można ich dalej używać.

Wiele porad na temat pielęgnacji znajdzie Pani na naszym portalu, między innym:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa

Pozdrawiam.