Czy partner mógł zarazić się grzybicą?

Witam! Po ostatniej kuracji antybiotykowej stwierdzono u mnie grzybicę pochwy. Lekarz przepisał mi Gynoxin i Clotrimazolum, ale później profilaktycznie stosowałam lactoviaginal. Po przejściu objawów wraz z moim partnerem odbyliśmy stosunek z zabezpieczeniem. Niestety ostatnio u niego wystąpiły objawy swędzenia i pieczenia. Czy możliwe jest, że pomimo zabezpieczenia mógł się zarazić?

Witam!
Prezerwatywa znacznie minimalizuje ryzyko przeniesienia infekcji grzybiczej, ale nie wyklucza jej całkowicie. Do infekcji może też prowadzić lub sprzyjać jej podrażnienie podczas stosunku, nieprawidłowa higiena okolic intymnych (nieprawidłowe pH) czy antybiotykoterapia. W tej sytuacji proponuję aby Pani partner stosował clotrimazol przez tydzień 2x dziennie. Jeśli objawy nie ustąpią to należy zgłosić się do dermatologa w celu dokładnej oceny i zlecenia leków doustnych. Do czasu wyleczenia proponuję zachować wstrzemięźliwość seksualną. Warto wiedzieć, że jedną z częstszych przyczyn nawrotów infekcji jest zakażenie od partnera. Pozdrawiam serdecznie!