Czy pęcherzyk ciążowy jest zbyt mały?

Chciałam zapytać czy wymiar pęcherzyka ciążowego 6 mm dla 6 tygodnia ciąży jest OK? Lekarz stwierdził, że jest za mały i powinien być wielkości 12 mm. Boję się czy ciąża się rozwija. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie, podany wymiar pęcherzyka faktycznie nie jest zbyt duży. Mieści się natomiast w dolnych granicach normy. Na tym etapie ciąży powinien być już widoczny pęcherzyk ciążowy oraz czynność serduszka, o której Pani nie wspomina. Jeżeli lekarz nie uwidocznił ani zarodka, ani tym bardziej serduszka, wskazane jest powtórzenie badania za 14 dni. Pozdrawiam