Czy pęcherzyk ciążowy rozwija się prawidłowo?

Witam serdecznie!
Poszłam do lekarza 9 tyg. i 4dni od ostatniej miesiączki, USG uwidoczniło pęcherzyk odpowiadający 6 tyg. i 2 dni, 19 mm - ginekolog powiedział, że zarodka nie ma, mam przyjść za tydzień i zobaczymy, czy dzidziuś się pokaże. Tylko, że zastanawia mnie dodatkowo obraz tego pęcherzyka, wygląda jak księżyc w pełni, tzn. nie jest przezroczysty, czarny, tylko jakby cały plamiasty, białawy jak księżyc w pełni.
Myślę jednak, że to nic złego, bo lekarz na pewno by powiedział. Proszę o odpowiedź, czy to prawidłowy obraz ciąży, choć z opisów innych przypadków tego typu różnie to bywa...:(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pęcherzyk ciążowy charakteryzuje się białą, hiperechogenną otoczką i regularnym, jednorodnym, ciemnym (hipoechogennym) wnętrzem. Dodatkowo widoczne powinny być już w pęcherzyku struktury - pęcherzyk żółtkowy i zarodek.
Myślę, że niezgodność wieku ciąży szacowanego na podstawie USG z wiekiem na podstawie ostatniej miesiączki (jeśli ma Pani regularne miesiączki) oraz niewłaściwy obraz wnętrza pęcherzyka mogą wskazywać, że nie wszystko przebiega tak jak powinno. Dodatkowo na tym etapie powinno być już możliwe do uwidocznienia bicie serca dziecka.
Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie w porządku i nasze obawy się nie potwierdzą, czego Pani serdecznie życzę.

Pozdrawiam!