Czy pęcherzyk może się nie powiększać?

Pierwszy dzień ostatniego okresu miałam 22.10.2010 r., odbyłam tylko 2 stosunki, 04.11 oraz 08.11, tydzień temu byłam u lekarza na USG, wiek ciąży - 6 tydzień, więc nic się nie zgadza. Tydzień nerwów i dziś po tygodniu kolejne USG, wiek ciąży - 6 tydzień!?

Pęcherzyk nie urósł przez tydzień, a wręcz lekko się pomniejszył i zapadł, jak określił to lekarz, następna wizyta za tydzień. Nie wiem, co o tym myśleć, lekarz powiedział, że raczej nic z tego nie będzie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niestety najpewniej doszło do zatrzymania rozwoju ciąży na wczesnym etapie. Pęcherzyk powinien bowiem mieć już rozmiary znacznie większe, biorąc pod uwagę datę ostatniej miesiączki i odbytych przez Panią stosunków. Kontrolne USG ma na celu upewnienie się co do tej hipotezy. Możliwe, że konieczny będzie zabieg wyłyżeczkowania.

Bardzo wiele wczesnych ciąż kończy się w ten sposób, przyczyną są najczęściej losowo powstałe defekty genetyczne. Na szczęście większość kobiet, które doświadczyły straty ciąży, szczęśliwie zachodzi i donasza kolejne.

Pozdrawiam serdecznie!