Czy pęcherzyki na lewym jajniku to coś poważnego?

Witam Nazywam się Sara mam 21 lat, chciałbym się zapytać czy pęcherzyki na lewym jajniku to coś poważnego? wcześniej dowiedziałam się że mam torbiel ale po stosowaniu antykoncepcji wysuszył mi się ,ale wczoraj usłyszałam o tych pecherzykach .Równiesz usłyszałam że będę miła problem zajść w ciążę co robic? pomocy ;( .. - przepisane leki to Microgynon i inofalik

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prawdopodobnie obraz USG odpowiadał zespołowi policystycznych jajników. Proszę się udać na dalsze badania w tym badania hormonalne w celu postawienia dokładnej diagnozy. Pomoże to także w dobranie jak najlepszego podejścia terapeutycznego. Pozdrawiam.