Czy petting jest bezpieczny? Czy może dojść do zapłodnienia?

Witam, mam 21 lat jestem jeszcze dziewicą, jednak uprawiam z chłopakiem petting. Do tej pory wydawało mi się, że jest to bezpieczne, jeśli chodzi o ciążę, jednak zaczynam mieć pewne wątpliwości. Czy jeżeli chłopak ociera się swoim członkiem (w prezerwatywie) o pochwę kobiety w jej dni płodne (poparte obserwacjami), to istnieje jakiekolwiek ryzyko ciąży?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Aby doszło do ciąży plemniki zawarte w nasieniu muszą się przedostać do dróg rodnych kobiety. Jeżeli podczas pettingu stosują Państwo prezrwatywę, nie ma ryzyka, że dojdzie do zapłodnienia. Prezerwatywa stanowi dobrą barierę dla plemników. Nawet jeżeli podczas pieszczot dojdzie do wytrysku, nasienie nie będzie miało kontaktu z Pani drogami rodnymi.