Czy pieczenie i swędzenie w pochwie to grzybica?

Witam, dwa tygodnie temu miałam lekkie zapalenie pęcherza, po czym dostałam okres i wraz z nim pojawiło się swędzenie, pieczenie i mocne kłucie w pochwie, ale potem to ustało. Teraz znowu dostałam takich samych objawów tylko, że tym razem są one mocniejsze: strasznie swędzi mnie i piecze, oraz kłuje w środku, a przy tym jest biała wydzielina, która pozostaje w środku. Przy oddawaniu moczu piecze jak... a przy podcieraniu kłuje. Czy to są właśnie objawy grzybicy?? Boję się bo staramy się z mężem o dziecko i nie wiem czego to może być przyczyna przecież dbam o higienę.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Objawy mogą sugerować zapalenie dróg moczowych, proszę wykonać badanie ogólne moczu. Jeżeli wynik będzie prawidłowy, a objawy nadal będą się utrzymywały konieczna będzie konsultacja z ginekologiem. Jeżeli wynik będzie nieprawidłowy konieczne będzie leczenie.

Pozdrawiam.