Czy pierwszą tabletkę antykoncepcyjną mogę wziąć w trzeci dzień okresu?

Witam, mam problem. Otóż niecały tydzień temu byłam u ginekologa, który zapisał mi tabletki. Oczywiście receptę zaniosłam do apteki chcąc wykupić lek, ale miła Pani w okienku powiedziała mi, że nie mają go (a do następnej apteki mam około 20 km) i mogą zamówić, ale będzie dopiero w czwartek. Po moich obliczeniach okres powinnam dostać w piątek, dlatego się zgodziłam. Niespodziewanie dzisiaj dostałam okres i teraz nie wiem, co robić, gdyż moja Pani ginekolog ma urlop i nie odbiera telefonów, a ja nie chcę czekać kolejnego całego miesiąca, żeby zacząć brać te tabletki. Czy istnieje możliwość, żebym zaczęła brać je mając trzeci dzień okresu? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niektórzy producenci dopuszczają rozpoczęcie stosowania tabletek w 2. do 5. dnia cyklu. W tej sytuacji niestety konieczne będzie stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (prezerwatyw) przez pierwsze 7 dni regularnego przyjmowania tabletek.