Czy plamienia i brak okresu mogą świadczyć o ciąży?

Witam, mam 25 lat, tabletki przyjmuję od 3 miesięcy. W tym miesiącu 3. tabletkę zażyłam po 13 godzinach (z opóźnieniem) w dniu, w którym zażyłam 19. tabletkę pojawiło się u mnie krwawienie, ustąpiło w pierwszym dniu 7-dniowej przerwy. Trwało koło 3 - 4 dni, później już okres się nie pojawił. Czy jest możliwa ewentualna ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ciąża jest jak najbardziej możliwa, tym bardziej, że opóźnione zostało przyjęcie tabletki z początku pierwszego tygodnia. Proszę w związku z tym wykonać test ciążowy. Wcześniejsze krwawienie może być też związane z faktem opóźnienia tabletki lub z początkiem przyjmowania tabletek w ogóle.

Pozdrawiam serdecznie!