Czy plamienia mogą zmniejszyć działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Mam 20 lat. Od 13 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Jestem w środku cyklu (dzisiaj zażyłam 15 tabletkę). Wczoraj współżyłam z chłopakiem i wieczorem zauważyłam plamienie na bieliźnie. Dzisiaj rano jeszcze miałam, ale widoczne tylko na papierze po oddaniu moczu. W południe już nie było po niczym ani śladu. Plamienia były bardzo skąpe. Tabletki zażywam regularnie rano o 7. Nigdy nie wystąpiły u mnie wymioty, biegunka ani nic co mogłoby spowodować niewchłonięcie się tabletki. O żadnej nie zapomniałam. Czy taka sytuacja jest normalna? Czy mam powody do niepokoju?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Plamienie po stosunku czyli tzw. plamienie kontaktowe może być objawem nadżerki szyjki macicy. Można to stwierdzić na podstawie badania ginekologicznego. Dlatego powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam