Czy plamienia powinny występować w trakcie pierwszego opakowania?

  Jestem w połowie pierwszego opakowania. Ogólnie to sytuacja wygląda tak: przez 4 lata brałam (z jedną trzymiesięczną przerwą) C*****, nagle zaczęłam plamić. Żeby sprawdzić czy to wina tabletek przepisano mi tabletki o dużej zawartości hormonu. Brałam je 7 miesięcy, dalej plamiłam. Po badaniach wykryto przyczynę, której się pozbyłam i przepisano mi tabletki o małej zawartości hormonów. W drugim tygodniu zaczęłam plamić, dodatkowo lekkie bóle podbrzusza i ból w piersiach (plusem jest, że trochę urosły). Mam nadzieję, że plamienia mi przejdą. Około roku się męczyłam z ciągłym plamieniem, którego się nareszcie pozbyłam, a tu znowu to samo. Zmieniałam z jednych na drugie. Pani dr. Powiedziała, że zabezpieczenie powinno być. Mam nadzieję już od tego dnia? Stosunek miałam w sobotę. Czy te plamienia i ból piersi to normalne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w trakcie pierwszych 2-3 opakowań tabletek mogą wystąpić plamienia bądź inne zaburzenia wynikające z przystosowania się organizmu do nowej gospodarki hormonalnej.
Jeżeli branie tabletek rozpocznie się od pierwszego dnia cyklu- wówczas już od pierwszej tabletki jest ochrona antykoncepcyjna.
Pozdrawiam serdecznie!