Czy plamienia z pochwy są groźne?

Witam Mam 20lat i współżyje z chłopakiem .. Mam problem pojawiają mi się nie wielkie plemienia z pochwy od 3 dni czy to coś groźnego Proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane plamienie nie ma związku z miesiączką to możemy je określić mianem śródcyklowego. Takie plamienia zawsze natomiast wymagają kontroli specjalisty ginekologa. Potencjalnie może być to wynik nadżerki, zaburzeń hormonalnych, polipów i wielu innych schorzeń ginekologicznych. Sugeruję zatem, by udała się Pani do specjalisty ginekologa, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie.