Czy plamienie implantacyjne nie trwa zbyt długo?

Witam!

Dzisiaj test ewidentnie wykazał, że jestem w ciąży. We wtorek mam wizytę u ginekologa, ale trochę mnie niepokoi fakt, że plamiłam od 26-28 marca i 29 już dużo mniej, wczoraj prawie wcale, a dziś już nic. Rozumiem, że to było plamienie implantacyjne, ale to nie za długo? Dodam, że przed miesiączką miewam 1 dzień plamień przed, ale czasem bywa też i więcej dni plamień.

Miałam badania progesteronu w 25 dniu cyklu (który, jak się potem okazało miał 36 dni) i progesteron wyszedł za niski. Czy mam spokojnie czekać do wtorku, czy działać jak najwcześniej, żeby może mi Duphaston jak najszybciej przepisano? Myślałam, żeby w poniedziałek zrobić test krwi na ciążę i progesteron, i z tymi wynikami iść do lekarza, dobrze myślę? Mam się niepokoić, czy czasem takie plamienia długie można zaobserwować w zdrowych ciążach? Proszę o jak najszybszą odpowiedź, bo jutro nie będę mieć dostępu do internetu.

Witam serdecznie!

Każde plamienie w ciąży wymaga konsultacji specjalistycznej. Niewątpliwie najczęstszą przyczyną krwawień w pierwszym trymestrze ciąży są zaburzenia hormonalne, w tym niedoczynność ciałka żółtego. Ze względu na wcześniej zdiagnozowany niedobór progesteronu wydaje się, że to właśnie on odpowiada za opisywane dolegliwości. W obecnej sytuacji niezbędna będzie suplementacja hormonu. Zaproponowane postępowanie (wcześniejsze wykonanie badań hormonalnych) wydaje się bardzo słuszne. Na pewno przyspieszy ono włączenie prawidłowego leczenia.

Pozdrawiam