Czy plamienie przed okresem oznacza ciążę?

Witam. Mam 25 lat i wspólnie z mężem staramy się o dziecko, mamy już jedną pociechę, 5-letniego synka. Do stosunku doszło 2 i 3 października, moja miesiączka zaczęła trwała od 16 do 20 września, od czasu odstawienia tabletek antykoncepcyjnych mam 3 dni przed miesiączką lekkie plamienia, tabletki odstawiłam rok temu. Proszę o pomoc, bo przez te 3-dniowe plamienia przed miesiączką nie mogę obliczyć dni płodnych i nie wiem, czy jestem w cięży, a na test chyba jeszcze za wcześnie. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie:)

25 LAT ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam!

Aby dowiedzieć się, czy jest Pani w ciąży, należy wykonać test ciążowy – oznaczenie hCG we krwi można wykonać już po 7 dniach od zapłodnienia, test z moczu po 10-12 dniach, jednak najlepiej w terminie spodziewanej miesiączki. Natomiast obliczenie dni płodnych zależy od długości cyklu miesięcznego - owulacja występuje najczęściej ok.14 dni od spodziewanego terminu kolejnej miesiączki (pierwszego dnia kolejnego krwawienia). Bardzo pomocne są także dostępne w aptekach  testy owulacyjne.

Pozdrawiam