Czy plamienie zamiast okresu może być wynikiem infekcji pochwy?

Mój 30-dniowy cykl rozpocząl się 8 maja. 30 maja, 3 i 4 czerwca uprawiałam seks bez zabezpieczenia,nie doszło do wytrysku w pochwie. Potem kochałam się z prezerwatywą w dni płodne. Od 10 czerwca i 10 lipca miałam normalne miesiączki. Dzisiaj - 10 sierpnia miałam brązowe plamienie, które wieczorem zniknęło. Bolało mnie też podbrzusze. Wokół sutków mam niewielkie guzki, od jakiegoś czasu ciągle jestem senna. Czy mogę być w ciąży? Czy plamienie zamiast okresu może być wynikiem infekcji pochwy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności proszę wykluczyć ciążę. W tym celu należy wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a dolegliwości nie ustąpią konieczna będzie wizyta u lekarza.