Czy płatki typu fitness czy fitella wskazane są podczas diety?

Czy płatki typu fitness czy fitella wskazane są podczas diety? Oczywiście wiem, że bardziej odpowiednie byłyby owsiane itp., ale chciałam się dowiedzieć czy warto je jeść?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Nie mogę wypowiadać się na temat konkretnej marki.
Generalnie powinna Pani sprawdzić skład produktu.
Jeśli płatki zawierają dodatek cukru, słodu jęczmiennego, karmelu itp.  będą powodowały szybki wzrost stężenia glukozy we krwi, w odpowiedzi na wzrost glikemii nastąpi szybki wyrzut insuliny (która obniża poziom glukozy) i ponownie będzie Pani głodna.
Płatki pełnoziarniste bez dodatku cukru, np. muesli, nie będą wywoływały takiego efektu.
Z drugiej strony, płatki o których Pani wspomniała występują w opakowaniach wyporcjowanych, więc jeśli Pani problemem jest np. spożywanie dużych ilości smacznych pokarmów, wersja w opakowaniu na "1 raz" może być dla Pani korzystna.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
ogólnie rzecz biorąc nie polecam żadnych produktów typu fit!! Najlepiej czytać składy produktów ale najcześciej płatki typu fit mają sporą zawartość cukrów i syropu glukozowo-fruktozowego.
Proszę sięgać po płatki owsiane i ewentualnie samodzielnie je "dosłodzić" naturalnym słodzikiem, miodem lub dodać owoce.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk