Czy plemniki znajdują się również w wydzielinie, która wypływa przed wytryskiem?

Witam, tydzień temu odbyłam stosunek z partnerem, miałam dni płodne. Kochaliśmy się w prezerwatywie, która pękła, mąż jednak kontynuował stosunek, lecz nie miał wytrysku we mnie, tylko poza macicą.
Czy jest możliwe zapłodnienie, w takim przypadku? Słyszałam, że plemniki znajdują się również w wydzielinie, która wypływa przed wytryskiem. Dodam, że dwa dni później odczuwałam, bóle podbrzusza od kilku dni mam brzuch nabrzmiały jak balon i problemy z wydalaniem gazów. Pamiętam, że przy poprzedniej ciąży miałam takie objawy i również w pierwszym trymestrze, ale około 4 tygodni od zapłodnienia.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Rzeczywiście, pierwsze objawy ciąży pojawiają się zwykle dopiero po kilku tygodniach jej trwania. Najprawdopodobniej nieco się Pani sugeruje. Stosunek przerywany (bo taki, jak rozumiem, Państwo odbyli) nie jest metodą antykoncepcyjną o bardzo wysokiej skuteczności, ale z pewnością prawdopodobieństwo zapłodnienia jest w tym przypadku mniejsze niż przy pełnym współżyciu, z wytryskiem w pochwie. Wydzielina, która wydostaje się z cewki moczowej mężczyzny przed wytryskiem, to tzw. preejakulat. Zdania co do tego, czy znajdują się w nim plemniki, są podzielone. Niemniej zdarzają się ciąże powstałe po tego typu stosunkach. W razie spóźniania się miesiączki, proszę więc wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!