Czy po amputacji trzonu można zajść w ciążę?

Witam, nawiązując do ostatniego pytania u minie sytuacja przedstawia się podobnie. Bardzo pragnę mieć dziecko, Jestem po amputacji trzonu ( został kikut, macica i wszystkie przysadki).Może jest jakaś nadzieja. Głownie in vitro. Bardzo proszę o odpowiedź. Czekam z niecierpliwością...
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Panią Serdecznie,
Jeżeli został wykonany u Pani rzeczywiście zabieg amputacji trzonu macicy, nie ma takiej możliwości aby zaszła Pani w ciąże. Macica jest naturalnym "inkubatorem" dla nowo poczętego zarodka.
Jeżeli natomiast została usunięta tylko szyjka macicy, wówczas jest możliwość zajścia w ciążę, natomiast trudności mogą być w jej utrzymaniu.
Proszę dopytać się swojego ginekologa jakie są możliwości aby miała Pani dziecko, ponieważ nie wiem jaki dokładnie zakres operacji został wykonany.
Trzymam kciuki!!