Czy po długim czasie brania tabletek antykoncepcyjnych zmniejsza się krwawienie?

Witam, biorę Y*** ponad 2 lata. Przez ostatnie 3 cykle zauważyłam, że miesiączka w 7 dniowej przerwie z 4 dni zmniejszyła się do 2 dni. Czy to normalne? Czy to może być objaw ciąży? Robiłam test i wyszedł negatywny. Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Raczej nie jest to objaw ciąży. Dla większej pewności można zrobić test bHCG z krwi.
Co do przyczyn zmniejszonego krwawienia to może ich być wiele. Mogło dojść do zaburzeń hormonalnych.

Należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem, gdyż problem trwa już dość długo. Może okazać się, że nie ma powodu do niepokoju, ale dla Pani spokoju lepiej to sprawdzić.