Czy po Fluoksetynie może wystąpić zwiększony apatyt?

Czy po fluoksetynie(nerwica natrectw) mozna wystąpić zwiększony apetyt ? Jem 2 tygodnie Flou i mój apetyt przeraża mnie. Jem wszystko i w każdej ilości. Czy to minie? Czy z Państwa praktyki były przypadki że pacjent na poczatku brania tego leku więcej jadł a później mniej? Wcześniej jadłam anafranil po którym przytyłam 12kilo. Chciałam zrzucić kilogramy fluoksetyną którą polecił mi lekarz - zazwyczaj zmiejsza ona łaknienie.

Rzeczywiście fluoksetyna zmniejsza łaknienie. Ale nie u wszystkich. Ocenę działania można przeprowadzić nie wcześniej niż po 3-4 tygodniach przyjmowania leku. W przypadku natręctw czas leczenia jest dłuższy niż w depresji, również dawki muszą być większe. Organizm przestawiony na duży apetyt w czasie leczenia Anafranilem potrzebuje więcej czasu na opanowanie wzmożonego łaknienia. Powinna Pani, być może, zasięgnąć porady u dietetyka.