Czy po kontuzji kolana konieczna jest rehabilitacja?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy po kontuzji kolana (konkretnie krwiak wewnętrzny dosyć spory) konieczna jest rehabilitacja? Na ostatniej kontroli chirurg powiedział, że jeszcze poczekamy, być może nie będzie to konieczne lecz moja znajoma fizjoterapeutka mówi, że rehabilitacja jest raczej konieczna. Co o tym sądzicie? Dodam, że trzy trzy miałam wybierana krew 80, 10 i 3ml. Z góry dziękuję ;)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji rehabilitacja może być konieczna, jednak kwalifikacja zależy nie tylko od samego faktu kontuzji kolana, ale przede wszystkim od przebiegu leczenia, stanu klinicznego i ew. utraty części funkcji (np. ograniczenie ruchomości) kolana.

Witam. Krwiak w stawie może świadczyć o uszkodzeniach wewnątrz stawowych. Rodzaj uszkodzeń zdeterminuje leczenie. Nie wiem jak długo jest to od urazu. Myślę iż wskazana byłaby na początek diagnostyka USG. Po wykluczeniu uszkodzeń dopiero wtedy rehabilitacja